Moda Vintage: Czar Przeszłości w Twojej Garderobie

Moda

Moda Vintage: Czar Przeszłości w Twojej Garderobie

Bezcenne dziedzictwo ubiorów z przeszłości powraca na polskie ulice wraz z trendem mody vintage. Klasyczne kroje, wzory i materiały to idealny sposób na dodanie odrobiny klasyki do codziennej garderoby. W tym artykule opowiemy o wielu zaletach wprowadzenia elementów vintage do swojej szafy oraz najlepszych sposobach na stylizację, która z pewnością przyciągnie uwagę.

 1. Dlaczego warto wybierać vintage?
  Wprowadzenie vintage do własnej garderoby to oryginalny sposób na zwrócenie uwagi i podkreślenie swojego stylu. Jednak istnieje kilka innych powodów, dla których warto zainwestować w klasyki z przeszłości. Przede wszystkim, moda vintage zdecydowanie odróżnia się od klasycznych trendów, które dominują na ulicach każdej wielkomiejskiej metropolii. Oryginalne fasony oraz wysokiej jakości materiały, z których wykonano vintage’owe ubrania, z pewnością wyróżnią Twoją garderobę na tle kilku kolejnych sklepowych manekinów. Dodatkowo, przecież każda era ma swój klimat, który w subtelny sposób wpłynie na Twoją codzienną stylizację.

 2. W poszukiwaniu skarbów
  Gdzie znaleźć najlepsze vintage’owe ubrania? Przede wszystkim na targach oraz w secondhandach, gdzie każdy amator stylu z przeszłości znajdzie coś dla siebie. Sukienki, spodnie, bluzki, płaszcze i dodatki – całe zestawy od stóp do głów można znaleźć w wielu miejscach na terenie całego kraju. Wyszukanie wymarzonego skarbu może jednak wymagać nieco więcej cierpliwości i czasu. Dobre wieści są jednak takie, że internet to uratował, ponieważ wiele sklepów online ma w swojej ofercie vintage’owe ubrania. Poza tym po sezonie w wielu sklepach tanieją zalegające modele i zdarzają się już naprawdę okazyjne ceny – trudno się więc oprzeć!

 3. Jak stylizować vintage?
  Vintage’owe ubrania stanowią świetną bazę do tworzenia ciekawych stylizacji. Proponujemy stawianie na klasykę – stylizacje z lat 50. i 60. w niczym nie ustępują w modowej rywalizacji współczesnym trendom. W zależności od tego, na co mamy ochotę, możemy postawić na delikatne, dziewczęce stylizacje, albo na bardziej rockowe looki. Do tego ciekawym pomysłem będą również stylizacje, które łączą w sobie elementy współczesne z tymi z przeszłości. Świetnym elementem „przekąskowym” do tego zestawu będą akcesoria w stylu vintage, takie jak klapki czy korale w stylu nieznacznie lat 20.

 4. Największe ikony stylu
  Vintage to nie tylko idee i kroje, ale również ikony stylu, które zawsze będą kojarzone z danym okresem. Do najważniejszych postaci związanych z modą z pewnością należą Audrey Hepburn, Elizabeth Taylor, Marilyn Monroe, czy nawet słynne bohaterki serialu „Przyjaciele” czyli Rachel i Monica. Warto zatem przejrzeć największe trendy określonych dekad i w ten sposób wzbogacić swoją wiedzę o modzie.

 5. Dlaczego warto zwolnić tempo?
  Moda vintage to również okazja do nagłębienia się w temat slow fashion. W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne stają się idee, który odnajdują swoje odzwierciedlenie w modzie. Wszystko po to, by promować wśród ludzi idee minimalizmu, zrównoważonego rozwoju oraz sztuki, która nie jest używana krótkotrwało. Właśnie stąd vintage, wspomnieniowy styl, który powoli docenia się same warto.

Podsumowując, moda vintage to sposób na eksperymentowanie, szukanie swojego stylu oraz czerpanie inspiracji z przeszłości. To również szansa na wprowadzenie do swojej garderoby niepowtarzalnych elementów, które z pewnością przyciągną uwagę. Przede wszystkim jednak to znakomity sposób na odkrycie nowych aspektów w modzie, a także szansa na wprowadzenie w swoje życie elementów slow fashion, które mogą mieć realny wpływ na nasze otaczające środowisko.