Jak Stylizować Ubrania z Drugiej Ręki: Moda Nachalności

Moda

Gdzie przede wszystkim szukać ubrań z drugiej ręki?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na ekologię i świadomy styl życia. Z jednej strony chcemy wyglądać modnie i świetnie czuć się we własnej skórze, a z drugiej strony wiemy, że koszty produkcji nowych ubrań są ogromne – zarówno ekologicznie, jak i finansowo. Czy istnieje rozwiązanie, które pozwoli nam wyjść naprzeciw obu tym potrzebom? Oczywiście, że tak – moda z drugiej ręki!

Gdzie przede wszystkim szukać ubrań z drugiej ręki?
Przede wszystkim w second handach oraz na internetowych platformach sprzedażowych – takich jak np. Vinted czy Allegro. Warto też zrobić przegląd wśród znajomych i rodzin, którzy być może chcą się pozbyć swoich ubrań. Poza tym, w większych miastach często organizowane są wydarzenia typu fashion swap party, na których można wymienić swoje niepotrzebne rzeczy na nowe dla siebie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Przede wszystkim na jakość materiału i stan ubrania – czy jest uszkodzone, przetarte, poszarpane. Należy też zwrócić uwagę na rozmiar – często zdarza się, że na półkach second handów znajdują się ubrania w całkiem dobrym stanie, ale w nieodpowiednim rozmiarze. Ważne jest również to, aby wybrać coś, co nam się po prostu podoba i czujemy się w tym dobrze.

Jak stylizować ubrania z drugiej ręki?

  1. Mix and match – warto łączyć ze sobą różne style i wzory, aby uzyskać oryginalny look.
  2. Dodatki – to one sprawiają, że cały outfit nabiera charakteru. Koronkowe skarpetki, duże kolczyki, modne okulary – można w pełni zaszaleć!
  3. Recykling ubrań – jeśli jesteś zręczny/a, możesz postarać się przerobić, skrócić czy pomalować swoje nowe, stare ubrania i nadać im drugie życie.
  4. W ramach selekcji ubrań warto też zastanowić się, co będzie pasowało do naszej garderoby, a co nie do końca. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której nic zebrane w second handzie nie będzie pasowało do siebie i ostatecznie nie będziemy mieli z czego tworzyć swojego modnego outfitu.
  5. Ograniczanie ilości zakupów – kupując z drugiej ręki, często łatwiej o impulsywny zakup. Warto pamiętać, że chociaż ceny są niższe, to i tak każdy zakup musi być przemyślany i zgodny z naszym stylem.

Jak widać, moda z drugiej ręki to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą nosić ubrania wysokiej jakości, na czasie i zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju. Ważne jest jednak, aby nie tracić umiaru i pamiętać, że modne ubrania nie są najważniejsze – liczy się nasz styl życia i dbanie o środowisko.