Jak Stworzyć Naturalny Makijaż Dla Początkujących: Poradnik Krok po Kroku

Uroda

Słyszałeś o trendzie na naturalny makijaż? To świetnie, ponieważ styl ten jest bardzo modny w ostatnim czasie. Jednak początkujący w makijażu mogą mieć problemy z osiągnięciem naturalnego looku. W tym artykule podpowiadamy jak stworzyć naturalny makijaż dla początkujących – krok po kroku.

 1. Skóra jako podstawa
  Naturalny makijaż wymaga pewnego priorytetu, a mianowicie skóry. To ona jest podstawą wyglądu. Należy więc zadbać o jej zapewnienie podstawowych potrzeb, czyli nawilżenia i ochrony UV. Stosując podkład (wybierając odcień jak najbardziej zbliżony do koloru naturalnej skóry) i korektor (do ukrycia niedoskonałości).

 2. Bardzo delikatne cienie
  Naturalny makijaż powinien być najprostszy jak to możliwe. Oczy powinny być wyrażne ale w bardzo delikatny sposób. Właśnie dlatego trzeba wybrać cienie o odcieniach, które idealnie pasują do twojej skóry. Zastosuj także niewielką ilość tuszu do rzęs, co wydobędzie kolor oczu.

 3. Usta jako akcent
  W bardziej stonowanej wersji makijażu, na usta nakłada się lekkie szminki lub błyszczyki. Tradycyjne kolorowe pomadki nie są wskazane. Szukaj odcieni, które będą “bliskie twojemu kolorowi skóry”.

 4. Naturalne brwi
  Brwi to prawdziwe sensacyjne tempo ostatnich sezonów. Ich gruba i mocna linia to już przeszłość, ale to nie oznacza, że ​​nie są ważne. W naturalnym stylu wystarczy wybrać spokojny, naturalny kolor i lekko oczyścić i podkreślić łuk, aby nadać twarzy cechy.

 5. Kosmetyki mineralne
  Ostatnim krokiem w tworzeniu naturalnego makijażu jest wybór kosmetyków mineralnych. Takie kosmetyki mają dużo zalet – są delikatniejsze dla skóry, co jest bardzo ważne dla osób, które mają skłonność do trądziku czy zwyczajnego podrażnienia, ale także zapewniają bardziej naturalny wygląd makijażu.

Podsumowując, osiągnięcie naturalnego makijażu nie jest takie trudne. Wystarczy wykorzystać kilka prostych wskazówek i stosować jak najmniej kosmetyków. Naturalny makijaż będzie pasował niemal każdej kobiecie, jak również pozwoli na zadbanie o swoją skórę, co jest niezbędne dla dobrego samopoczucia i pewności siebie!