Kim jesteśmy?

Jak sz(ż)yjemy?

O nas

Cottonganic to polska, niewielka manufaktura ubrań i tekstyliów domowych stworzona z myślą o tych, którzy do pełni szczęścia potrzebują kontaktu z naturą. Szyjemy wyłącznie w Polsce u lokalnych, zaprzyjaźnionych krawców, z organicznych i ekologicznych materiałów.

Nasza bawełna i wegański jedwab są starannie selekcjonowane – posiadają certyfikaty poświadczające ich ekologiczny rodowód. Wybieramy tylko te materiały, które powstały w zgodzie ze środowiskiem naturalnym i z poszanowaniem ludzkiej pracy na każdym etapie tworzenia.

Działamy zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego gospodarowania zasobami. Wierzymy, że taka postawa przyczynia się do zwiększenia jakości życia – zarówno naszego jak i kolejnych pokoleń.
Dlatego codziennie pracujemy kierując się zasadami less, dążąc do zero waste, a wszystkie nasze produkty powstają w krótkich seriach, również na indywidulane zamówienia i na miarę.

Inspiracje czerpiemy z natury, a piękno i wyjątkowość tkwi w naszych naturalnych, organicznych materiałach. Tworzymy zdrowe, wygodne i ponadczasowe ubrania, pościele, ręczniki oraz akcesoria. Nad każdym zamówieniem pracujemy z miłością, bo to miłość do natury i domowego szczęścia jest podstawą Cottonganic.

Niech się dobrze nosi,
– na dzień dobry i dobranoc.

Markę tworzy pasjonatka idei work life balance, która po 10 latach pracy w agencjach marketingu i PR dla polskich oraz międzynarodowych firm i korporacji zdecydowała się na slow life (z pełną świadomością i nieskrywaną radością) 🙂

pre-order

_MG_8251

Działanie zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju oraz jej propagowanie to jedna z najważniejszych zasad Cottonganic. W naszym przypadku oznacza to, że nie szyjemy dla magazynowych półek, ale dla każdego z Was oddzielnie. Produkcja każdego produktu bowiem rozpoczyna się od złożenia zamówienia. Dzięki temu tworzymy nasze rzeczy z myślą o konkretnej osobie, wierząc, że uczucie, które wkładamy w wykonanie projektów jest naszym życzeniem dobrego dnia i dobrej nocy dla Was.
W praktyce czas oczekiwania na wykonanie produktu trwa ok. 14 dni. W przypadku jednak, gdy wybrana tkanina nie jest aktualnie dostępna czas oczekiwania może ulec zmianie. Każdorazowo w takiej sytuacji kontaktujemy się z Wami i ustalamy dogodne rozwiązanie : )

Więcej informacji o zamówieniach i dostawach znajdziesz tutaj: